Jak pielęgnować schody drewniane, aby służyły nam przez długie lata?

Data dodania: 30.11.2017


Czy chciałbyś, aby Twoje schody były nieustannie piękne, a upływający czas nie wypływał na ich wygląd i trwałość? Jest to możliwe! Nie można jednak przesadzać – schody pozostawione same sobie z pewnością nie będą wyglądały dobrze już po upływie krótkiego czasu – z kolei zbytnia ingerencja w pielęgnacje drewna również może prowadzić do ich zniszczenia. Często zdarza się, że wybierane przez nas preparaty czyszczące drewno są bardzo inwazyjne i ingerują w strukturę drewna, pogarszając ich wygląd. Zastanawiasz się co zrobić, aby Twoje schody zachowały jakość i dobry wygląd na długie lata? To nie trudne – wystarczy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach.

projektowanie schodów

Koniecznie znajdź preparat odpowiedni do pielęgnacji drewna lakierowanego – bardzo łatwo znaleźć je w specjalistycznych sklepach budowlanych. Zanim użyjesz preparatu, musisz zapoznać się z jego składem chemicznym oraz wskazówkami dotyczącymi stosowania. To bardzo ważne, aby przypadkiem nie uszkodzić powierzchni lakieru lub nawet drewna. Jeśli przeanalizujesz składniki dowiesz się, jakie substancje mogą być niebezpieczne dla Twoich schodów. W przypadku wyboru zbyt mocnego preparatu, w krótkim czasie może on doprowadzić do starcia się warstwy lakieru, która powinna chronić drewno i nie dopuszczać do jego ścierania. Schody drewniane wymagają nieco pracy, dlatego warto jest zgłębić się w temat ich pielęgnacji, aby nie popełnić podstawowych błędów.

schody drewniane Poznań

Dzięki zapoznaniu się ze składem produktów przeznaczonych do pielęgnacji powierzchni drewnianych, możesz łatwo uchronić je przed zniszczeniem. Projektowanie schodów z dobrej jakości materiału wiąże się często ze sporymi kosztami, dlatego nie warto przyłożyć ręki do zniszczenia tak drogiego elementu wyposażenia domu. Inwestycja w schody drewniane zawsze ma sens, ponieważ stanowią one nie tylko ozdobę wnętrza, ale powinny być również wygodne i bezpieczne w użytkowaniu każdego dnia. Zadbaj o nie jak najlepiej, a będziesz mógł cieszyć się nimi przez długie lata.

Może zdarzyć się tak, że schody mimo Twojej uwagi ulegną zniszczeniu – w takiej sytuacji możesz łatwo przykryć je dywanikami, jednak stracą one na stylistyce wyglądu – możesz również pomyśleć inwestycji w nowy projekt schodów drewnianych, jednak z pewnością nie będzie to mały wydatek.

Dodatki do schodów niekoniecznie dobrze wyglądają, a remont i ich wymiana to naprawdę duże koszty, których możesz sobie oszczędzić, a pieniądze przeznaczyć na dużo przyjemniejszy cel – np. wakacje! Projektowanie schodów to nie lada wyczyn, ale dbanie o nie jest równie istotne! Pamiętaj o tym każdego dnia korzystania ze swoich nowych schodów drewnianych!

schody drewniane