Jak zaaranżować przestrzeń pod schodami?

Data dodania: 13.08.2018


Jeżeli posiadasz dom z piętrem na pewno nie wchodzisz na nie po drabinie ale posiadasz schody metalowe lub drewniane. W takiej sytuacji na pewno posiadasz też przestrzeń pod schodami. Jeżeli nie jest ona jeszcze przez ciebie zagospodarowana – przedstawiamy kilka efektownych i praktycznych rozwiązań aranżacji tego miejsca. Jesteśmy niemal pewni, że irytuje cię niewykorzystany potencjał tego miejsca – właśnie dlatego ten artykuł jest dla ciebie. Myślisz że każemy ci wybudować komórkę niczym w Harrym Potterze? Nic z tych rzeczy! Jest bardzo dużo możliwości, o których nawet nie masz pojęcia – niezależnie czy masz schody metalowe, czy też drewniane – zapraszamy do lektury!

W sytuacji, kiedy już posiadasz zwierzaka i nie masz dla niego miejsca na kojec lub też dopiero planujesz kupno lub adopcję szczeniaka – przestrzeń pod schodami to bardzo dobry pomysł. Niedobrze jest kiedy pies nie ma swojego miejsca, dlatego warto jest zagospodarować mu kawałek wolnej przestrzeni. Wystarczy kilka desek, duże i miękkie legowisko a także kilka zabawek i miska – nowe miejsca jest gotowe na przyjęcie milusińskiego. Również inne zwierzaki mogą mieć tam swoje miejsce – kot czy królik.

Schody na wymiar

Możliwe, że schody metalowe w waszym domu są dość wysokie – jeżeli posiadasz już dzieci, możesz z łatwością zamienić pustą i niepotrzebną przestrzeń w miejsce przeznaczone na ich zabawy. Domek pod schodami ucieszy każde dziecko – jest to pewne! Poszukaj inspiracji w sieci i stwórz coś swojego. Możesz postawić na łatwiznę i kupić specjalny domowy namiot dla najmłodszych. Możesz również pomóc im zbudować bazę z koców i prześcieradeł – wyłóż przestrzeń pod schodami wygodnymi poduszkami, a twoje pociechy nie będą chciały opuszczać tego miejsca. Biblioteka pod schodami to kolejny pomysł – jeżeli nie masz już gdzie trzymać grubych tomów książek, a może nawet chcesz się pochwalić swoją kolekcją – wykorzystaj do tego celu schody metalowe lub drewniane. Również gry czy płyty mogą mieć tam swoje miejsce. Pod schodami może się także znaleźć spiżarnia lub po prostu schowek na bibeloty – pamiętaj o tym jak niebezpieczne może być pozostawianie zabawek i innych przedmiotów na schodach. Aby tego uniknąć, możesz zarządzić chowanie ich pod schodami – praktyczne rozwiązanie, które dodatkowo zwiększa wasze bezpieczeństwo podczas schodzenia i wchodzenia po schodach. Schody metalowe często posiadają dużo wolnej przestrzeni, a ich konstrukcja jest bardzo lekka i dobrze prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Również schody z drewna nadają się świetnie do aranżacji przestrzeni pod nimi.

Schody metalowe