Jaki rodzaj schodów będzie idealny dla Twojego wnętrza? Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Data dodania: 30.11.2017


Schody drewniane – każdy z nas spotkał je kiedyś na swojej drodze. Czy podczas wyboru schodów do nowego domu, mogą czekać Cię jakieś trudności? Niestety tak, ponieważ stanowią one nie tylko element estetyki wnętrza, ale powinny być również możliwie jak najbardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu. Ważna jest również przestrzeń, którą będziesz dysponował w nowo wybudowanym domu – nie do każdego wnętrza pasuje każdy rodzaj schodów – niektóre wymagają schodów zajmujących mniej miejsca.

Rozważając różne opcje, zapewne znajdziesz się w momencie decyzji – producent schodów może Ci oczywiście w niej pomóc i doradzić najlepsze jego zdaniem rozwiązanie. Pamiętaj – nawet jeśli masz dużo przestrzeni, schody powinny być jedynie dodatkiem do wnętrza – nie pozwól aby przytłaczały je swoim rozmiarem.

schody drewniane

Jeśli tylko chcesz, Twoje schody drewniane mogą być elementem naprawdę ozdobnym i przyciągającym uwagę gości, którzy będą Cię później odwiedzać. Zapoznaj się z rodzajami schodów, aby dokonać najlepszego wyboru!

Schody jednobiegowe

Schody jednobiegowe nie są najpopularniejszym rozwiązaniem przez wzgląd na dużą ilość miejsca, której wymagają oraz wygląd, który w zasadzie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mają one jednak pewne zalety – są bardzo bezpieczne i wygoda korzystania z nich jest naprawdę dostrzegalna. Jeśli zatem Twój dom ma dużo wolnej przestrzeni, możesz wypełnić ją schodami jednobiegowymi.

schody drewniane Poznań

Schody zabiegowe

Czym wyróżniają się schody zabiegowe? Zmieniają kierunek przy podstawie, dlatego pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i zwiększenie przestrzeni. Ich prezentacja jest naprawdę okazała, dlatego dobrze sprawdzą się w większych domach – wystarczy wybrać długą ścianę i w jej okolicy umiejscowić schody.

Schody wachlarzowe

Efektowne schody? Proszę bardzo – oto schody wachlarzowe, które są nieco podobne do schodów krętych. Ich niekwestionowaną zaletą jest ogromna oszczędność przestrzeni – świetne rozwiązanie do niewielkich domów. Dodatkowo, tego typu schody drewniane mogą wyglądać świetnie wśród otwartej przestrzeni. Nieskomplikowana konstrukcja sprawia, że są one również bezpieczne i stabilne.

Schody kręcone

Kolejny efektowny model schodów to schody kręcone – ich unikalny wygląd nadaje wnętrzu rewelacyjnego charakteru. Sprawdzą się ona zarówno wśród otwartych przestrzeni, jak i w ciasnych wnętrzach – np. w pomieszczaniach prowadzących na strych lub poddasze. Stanowią one zamiennik dla dużych i zajmujących sporo miejsca schodów zabiegowych. Mimo wielu zalet, nie będą one dobrym rozwiązaniem dla dzieci lub osób starszych, ponieważ ich użytkowanie może przysporzyć trudności.

projektowanie schodów