Jakie schody do nowego domu? Poznaj odpowiedź!

Data dodania: 10.07.2018


Schody drewniane nigdy nie będą łatwym wyborem – jest to bardzo ważna, a może nawet kluczowa decyzja odnośnie tego, w jaki sposób skomunikujemy parter oraz piętro lub poddasze użytkowe. Należy pamiętać o tym, że schody drewniane montujemy zazwyczaj albo na samym początku, albo na samym końcu budowy domu, dlatego powinniśmy dużo wcześniej określić, czego oczekujemy od schodów i jak mają one wyglądać. Pamiętaj także o tym, że schody drewniane nie są jedynym wyborem, jeśli chodzi o materiał – czasami buduje się także schody betonowe lub nawet stalowe, ale nie są one na tyle uniwersalne, żeby pasować do każdego wnętrza. Schody drewniane z kolei są ponadczasowe, uniwersalne i wkomponują się dobrze w niemal każde wnętrze.

Jeżeli chcesz postawić na schody wykonane z betonu, musisz wiedzieć o tym, że są one montowane na samym początku budowy, której stają się integralną częścią. To właśnie po tych schodach i my i nasi robotnicy będą korzystać w trakcie budowy. Schody drewniane są z kolei ostatnim elementem stanu surowego budowy. Nie będą one oczywiście tak odporne na zużycie, jak schody betonowe, dlatego lepiej wstrzymać się z montażem do końca budowy. Schody murowane są wykańczane po zakończeniu prac budowlanych.

Co różni schody drewniane od schodów betonowych? Na pewno te drugie będą bardziej trwałe i odporne na naturalne procesy zużycia. Schody betonowe nie będą skrzypiały po kilku latach użytkowania i prawdopodobnie nigdy nie będziesz musiał wymieniać je na nowe. Drewno można oczywiście zaimpregnować, chroniąc tym samym przed nadmiernym zużyciem, jednak nawet zaimpregnowane drewno lubi puchnąć. Schody drewniane dają nam jednak duże poczucie swobody – zawsze można zmodyfikować projekt schodów lub wymienić je, gdy na przykład robimy gruntowny remont domu. Schody drewniane wyglądają bardzo dobrze w wielu wnętrzach – możesz zamówić nawet bardzo widowiskowe schody ażurowe, które sprzyjają podkreśleniu przestrzeni w domu. Pamiętaj o tym, aby dobrze dopasować projekt schodów do możliwości twojego lokalu oraz tego, ile osób będzie z nich korzystać i jak często będzie się to działo. W domach, gdzie mieszkają osoby starsze oraz dzieci, nie powinno się raczej montować schodów krętych, które mogą sprawiać trudności we wchodzeniu oraz schodzeniu. Schody drewniane proste lub zabiegowe będą idealne dla dużych powierzchni. Pamiętaj o tym, że drewno jest uniwersalnym materiałem, który pasuje do wielu różnych aranżacji wnętrz. Producent schodów z drewna chętnie pomoże Ci w wyborze optymalnego projektu do twojego nowego domu.

Schody na wymiar

zarządzanie nieruchomościami cyrklewicz