Nowoczesne wnętrze – nowoczesne schody

Data dodania: 27.07.2016


Projektując dom marzeń każdy właściciel chce zadbać o najmniejsze szczegóły, tak aby efekt końcowy był całkowicie zgodny z oczekiwaniami i potrzebami mieszkańców. Niezwykłą popularnością cieszą się obecnie wnętrza urządzane w stylu nowoczesnym, często nawiązujące stylistyką do aranżacji minimalistycznych. Planując wykończenie domu w stylu nowoczesnym warto zadbać o to, aby schody idealnie uzupełniały wnętrze. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego rodzaju konstrukcji i wykończenia.

Jednobiegowa konstrukcja

Jednym z rozwiązań, które doskonale wpisują się w klimat nowoczesnych aranżacji wnętrz są proste schody. Co prawda zajmują one dość sporo miejsca, jednak należą one do najbardziej wygodnych i bezpiecznych konstrukcji dla użytkowników – jeśli do pokonania mamy dużą ilość stopni można podzielić bieg spocznikiem, jednak to wymaga jeszcze większej przestrzeni. Poza tym z uwagi na swoją nieskomplikowaną budowę czas ich produkcji i montażu jest znacznie krótszy niż w przypadku bardziej złożonych konstrukcji.

Schody półkowe

Schody półkowe to specyficzny rodzaj konstrukcji wspornikowej, czyli takiej, w której elementy nośne schodów są zamocowane w ścianie. Dzięki temu na pierwszy rzut oka wydaje się, jakby stopnie lewitowały w powietrzu. Taki oryginalny sposób konstrukcji sprawia, że schody półkowe idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz. Najczęściej są one pozbawione balustrady, aby zachować minimalistyczny i nieco abstrakcyjny charakter, jednak jak widać w realizacjach firmy wycenaschodow.pl nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić konstrukcję o balustradę, która ułatwi poruszanie się po stopniach.

Ażurowe podstopnice

Sprawdzonym sposobem na nadanie schodom samonośnym nowoczesnego charakteru, właściwie niezależnie od rodzaju konstrukcji, jest wybór ażurowych podstopnic. Oznacza to, że schody składają się jedynie ze stopni, czyli poziomej powierzchni, po której chodzimy, natomiast brakuje w nich deski stanowiącej pionową, uzupełniającą część stopnia. Zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim optycznie nadaje ono lekkości całej konstrukcji, poza tym wycena schodów może być niższa, z uwagi na mniejsze zużycie drewna.

Szklana balustrada

Kolejny detal, który sprawdzi się w przypadku schodów montowanych w nowoczesnych domach to szklane wypełnienie balustrady. Jeśli zdecydujemy się na taką alternatywę w stosunku do klasycznych drewnianych desek ułatwimy przepływ światła w całym pomieszczeniu. Jak zapewniają specjaliści z firmy wycenaschodow.pl nie ma powodów, aby obawiać się o bezpieczeństwo takiej balustrady – do produkcji wykorzystywane jest grube, hartowane szkło.