Projekt schodów na wymiar czy gotowy

Data dodania: 15.10.2018


Jeżeli planujesz budowę domu jednorodzinnego lub też jesteś w jej trakcie – czeka cię ważna decyzja, jaką jest wybór odpowiednich schodów. Oczywiście jest to ważne dla domów piętrowych – te parterowe nie potrzebują bynajmniej schodów. Nie wiesz na pewno, na jaki typ schodów się zdecydować. Ważne jest, aby ustalić lokalizacje takiego przedmiotu, jak schody drewniane. Inne schody będą pasowały do różnych domów – warto poznać ich rodzaje i wybrać te najlepsze. Z pewnością możemy wyodrębnić kilka podstawowych typów schodów – są to schody jedno lub dwubiegowe, zabiegowe lub kręte. Nasz artykuł dotyczyć będzie jednak schodów jednobiegowych prostych – dowiesz się jakie typy budynków są dla nich odpowiednia i podpowiemy kilka interesujących rozwiązań, które możesz zastosować w swoim nowym domu.https://katamaranyzatoka.pl/

Schody Metalowe na wymiar - Oferta

Produkcja schodów

Schody drewniane jednobiegowe wyróżniają się tym, że nie posiadają spocznika – ich linia jest prosta. Trzeba przyznać, że należy na tego typu schody drewniane wyodrębnić naprawdę sporo przestrzeni. Jeżeli piętro w Twoim domu jest dość wysokie, tego typu schody również nie zdadzą egzaminu. Jeżeli chodzi o kwestie użytkowe – brak jakiekolwiek półpiętra oznacza, że w trakcie wchodzenie nie można będzie zrobić przystanku. Ta kwestia może okazać się dość problematyczna dla osób w podeszłym wieku – jeżeli mieszkasz z taką osobą, należy przemyśleć instalację schodów wyposażonych w miejsca przystankowe. Przejdźmy do bezpieczeństwa – kiedy zdarzy nam się nieszczęśliwy upadek z takich schodów – zlecimy na sam dół. Schody wyposażone w półpiętro spowodują że zatrzymamy się zaledwie po kilku stopniach – to wciąż dużo lepsza opcja niż lot na dół schodów. Warto jednak skupić się także na korzyściach płynących z wyboru tych schodów – nie posiadają one łuków, mają stopnie równej wielkości, a ich koszt nie jest wysoki – projekt schodów drewnianych tego typy to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Pamiętaj, że dobry producent schodów z ochotą wykona dla ciebie wycenę takiego projektu.

Schody drewniane tego typu mają oczywiście więcej zalet – możesz spokojnie zagospodarować przestrzeń znajdującą się pod nimi. Oznacza to, że wcale nie zajmują one tak dużo miejsca, jak mogłoby się wydawać. Możesz zabudować przestrzeń pod schodami lub urządzić tam przytulny kącik z kanapą i telewizorem – wszystko zależy od ciebie. Nad czym się jeszcze zastanawiać? No tak – liczba stopni. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wchodzenie po schodach było naprawdę wygodne – postaw na nieparzystą liczbę stopni. Wybierz jednobiegowe schody proste i ciesz się komfortem użytkowania przez długie lata!