Przestrzeń mieszkalna przeznaczona dla ludzi i zwierząt

Data dodania: 26.07.2017


Wprowadzając się do nowego domu lub mieszkania z czworonożnym pupilem, warto jest przystosować codzienne otoczenie tak, aby było funkcjonalne
i dopasowane do potrzeb naszych oraz naszego pupila. Stworzenie domu przyjaznemu zwierzętom powinno być dla nas priorytetem. Dlatego podpowiadamy, jak powinna wyglądać przestrzeń mieszkalna przeznaczona dla ludzi i zwierząt.

usługi CNC

Jeśli jesteśmy na etapie budowania domu i posiadamy zwierzęta lub planujemy je zaadoptować w najbliższej przyszłości, musimy zwrócić uwagę na  to, aby podłogi miały twardą powierzchnię. Podłoga wykonana z naturalnego, twardego drewna jest piękna sama w sobie i nie potrzebuje dodatkowych ozdobników, a dodatkowo jest łatwiejsza w czyszczeniu od wykładzin i dywanów. Jeśli posiadamy duże psy, musimy zadbać o pielęgnację ich pazurów, które mogą rysować drewno. Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujemy się na pasujące do podłogi schody drewniane, wspinaczka po stromych stopniach może się okazać problemem dla naszych pupili, szczególnie psów. W takiej sytuacji należy zwrócić się o pomoc do profesjonalnego producenta schodów drewnianych, którzy opracuje dla nas projekt dostosowany do potrzeb zwierząt.

Dla zwierząt najodpowiedniejsza jest podłoga ceramiczna, ze względu na brak podatności na zabrudzenia i łatwość w czyszczeniu. Są również odporne na pazury, a ich gładka i elegancka powietrznia dodaje pomieszczeniom charakteru. Warto zauważyć, że podłoga ceramiczna jest idealną powierzchnią do odpoczynku dla zwierząt – wolne tępo nagrzewania sprawia, że ceramiczne płytki chłodzą ciało pupila w upalne dni.

www.v4l.pl

Warto również zadbać o to, aby po powrocie ze spaceru zwierzak od razu znalazł się w miejscu, w którym może nabrudzić. Najlepiej sprawdzą się do zamykane przedsionki i wiatrołapy, czyli pomieszczenia niewyposażone w dywaniki, z płytkami ceramicznymi na podłodze i ścianami pokrytymi farbą przystosowaną do czyszczenia. W takim miejscu będziemy mogli na spokojnie odpiąć psu smycz,
a także wytrzeć mu łapy. Nawet jeśli futrzak otrzepie się z błota, pomieszczenie będzie przygotowane na taką ewentualność.

schody na wymiar

Decydując się na przyjęcie zwierzęcia w progi naszego domu, musimy pamiętać, żeby przestrzeń była dopasowana przede wszystkim do jego potrzeb. Stosując się do zaledwie kilu, drobnych wskazówek, możemy osiągnąć ten efekt, przy okazji zaoszczędzają czas i pieniądze na sprzątaniu.

G2 TEAM