Schody bezpieczne dla dziecka

Data dodania: 21.03.2017


Bardzo ważnym krokiem w dostosowaniu domowej przestrzeni do potrzeb dziecka jest zabezpieczenie schodów. Dzieci są bardzo ciekawskie i podczas odkrywania zakamarków własnego domu mogą odnieść poważne obrażenia m.in. podczas wchodzenia lub schodzenia ze schodów. Podpowiadamy, jak wybrać schody bezpieczne dla dziecka.

Jednym z kroków jakie możemy podjąć jest montaż małych barierek na dole i szczycie schodów. Takie rozwiązanie uchroni dziecko przed upadkiem, a także przed bieganiem po śliskiej powierzchni z góry na dół. Warto pamiętać o tym, żeby barierka nie była zamykana na haczyk. Niezależnie od tego, z której strony go zamontujemy, dziecko z łatwością otworzy barierkę. Natomiast montaż solidnej zasuwki od strony schodów uchroni nawet starsze dzieci przed niechcianym wypadkiem.

Kolejną rzeczą, jaką możemy zrobić jest zabezpieczenie słupków balustrady. Przestrzeń pomiędzy nimi nie może być większa niż dziewięć centymetrów. Jeśli nie zastosujemy się do tej rady, nasze dziecko będzie w stanie prześlizgnąć się między barierkami. W takiej sytuacji należy zamontować specjalną osłonę, która wypełni puste przestrzenie pomiędzy słupkami i uchroni dziecko przed utknięciem, a także przed upadkiem z wysokości.

Warto zastanowić się również nad ulepszeniem balustrady i domontowaniem dodatkowej poręczy, która będzie dostosowana do wysokości dziecka. Proponujemy, aby zainstalować barierkę na wysokości 75cm – taka wysokość będzie idealna dla młodszych, jak i starszych dzieci i ułatwi maluchom wspinaczkę po schodach.

Jeśli dopiero pracujemy nad projektem domu warto uwzględnić pewne wskazówki dotyczące wymiarów schodów. Najwygodniejsze są schody, których stopnie nie są wyższe niż 15cm, a ich szerokość nie jest mniejsza niż 25cm. Należy pamiętać również o tym, że liczba stopni w jednym biegu nie może przekraczać dwunastu. Takie i inne parametry w łatwy sposób można zastosować w projekcie, dzięki czemu w procesie produkcji powstają dostosowane do naszych potrzeb schody na wymiar.

Niezależnie od tego, czy nasze schody będą wykonane z drewna lub metalu, czy zainwestujemy w schody gięte lub jednobiegowe możliwość realizowania własnych pomysłów i uwzględnienia osobistych uwag podczas produkcji schodów będzie dla nas niezwykle znacząca. Indywidualny podejście do każdego klienta zapewnia firma Stairs&Door, która swoją bogatą ofertę usług opiera na profesjonalizmie i wykorzystywaniu trwałych, naturalnych materiałów. Współpraca z doświadczonymi fachowcami pozwoli nam zapewnić bezpieczeństwo rodzinie, nie rezygnując przy tym ze stylu.