Schody drewniane do Twojego domu – jakie wybrać?

Data dodania: 10.07.2018


Schody drewniane do nowego domu to na pewno nie będzie dla ciebie łatwy wybór. Podobnie jak cała aranżacja domu musi być spójna – tak samo schody muszą pasować do wystroju. Co wpływa na decyzję odnośnie schodów? Na pewno będzie to jakość materiału, z której schody drewniane będą wykonane oraz sama koncepcja aranżacji. Inne schody będą odpowiednie dla wnętrz minimalistycznych lub industrialnych, a inne dla wnętrz klasycznych. Dowiesz się na co zwrócić uwagę, decydując się na taki element domu, jak schody drewniane.

Na pewno zgodzisz się z tym, że schody drewniane w każdym domu pełnią podobną funkcję – zawsze powinny być łącznikiem pomiędzy dwoma piętrami i w związku z tym ułatwiać nam codzienne życie. Kiedy masz sporą rodzinę i wiele mieszkańców w domu – wąskie i kręte schody, mimo tego, że prezentują się we wnętrzu bardzo dobrze, mogą się nie sprawdzić i być niebezpieczne przy intensywnym użytkowaniu. Wato pamiętać o tym, że funkcjonowanie naszej rodziny powinno mieć wpływ na to, jakie schody drewniane wybierzemy do naszego domu. Jeżeli nie posiadasz dużej przestrzeni użytkowej, będziesz poszukiwał rozwiązania, które nie ograniczy jej jeszcze bardziej – schody drewniane kręte są najlepszym wyborem, ale pamiętaj o pierwszym czynniku wyboru.

Schody Poznań

Z jakiego materiały powinny być wykonane twoje schody? Najpopularniejsze są oczywiście klasyczne schody drewniane – drewno jest na tyle uniwersalnym materiałem, że pasuje do wielu wnętrz – prezentuje się naprawdę dobrze, a dodatkowo nadaje domowej aranżacji ciepłego klimatu. Możesz oczywiście postawić na schody wykonane z innego materiału – czasami wybierany jest beton, metal lub nawet szkło. Jeżeli jednak stawiasz na schody drewniane, powinieneś zastanowić się nad doborem rodzaju drewna, potrzebnego do wykonania tego elementu wyposażenia domu. Kolejna decyzja dotyczy tego, czy schody mają być wykończone w połysku czy też w macie? Warto zadbać o to, aby schody drewniane pokryte były lakierem antypoślizgowym, który zminimalizuje ryzyka upadku. Niezbędna będzie także barierka – balustrada, która powinna być stabilna i zapewniać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Pamiętaj o tym, że schody drewniane to wybór na naprawdę długi czas, nie wymienisz ich wtedy, kiedy ci się znudzą, ani kiedy ulegną zniszczeniu – właśnie dlatego powinny one być wykonane z materiałów dobrej jakości, a sam projekt schodów powinien być dobrze przemyślany. Możesz wybrać indywidualny projekt schodów, albo też postawić na projekt gotowy, składający się z modułów – wybór należy do Ciebie.

Schody Szczecin

cyrklewicz nieruchomości