Schody na wymiar na kontrukcji metalowej czy inne?

Data dodania: 03.05.2020


Czy schody na wymiar na konstrukcji metalowej są wygodne i bezpieczne? Czy lepiej postawić na schody żelbetonowe z okładziną? A może w całości konstrukcja wykonana z dobrej jakości drewna? Rynek budowlany pod tym względem oferuje nam wiele atrakcyjnych ofert wśród których na pewno znajdzie się idealnie dopasowane rozwiązanie do naszej nieruchomości.

Rodzaje schodów

Zanim zdecydujemy, czy lepsze będą dla nas schody na konstrukcji metalowej, czy też inne, należy poznać podstawowe rodzaje schodów, dzięki czemu łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Bardzo popularne i tanie w wykonaniu są schody jednobiegowe. Przy czym ich użytkowanie nie jest wygodne, ze względu na konieczność pokonywania dużej ilości schodów za jednym zamachem. Schody dwubiegowe zwykłe zajmują niewiele miejsca i są bardzo wygodne. Są równie częstym modelem wybieranym przez klientów, ze względu na ilość miejsca potrzebnego do zagospodarowania. Łamany model schodów zalecany jest przy konieczności połączenia ze stropem. Są wąskie, wymagają niezbyt długiego otworu, wygodniejsze od schodów jednobiegowych. Schody trójbiegowe są wygodne, jednak ze względu na swoją skomplikowaną konstrukcję zajmują bardzo dużo miejsca. Wachlarzowy model polecany jest osobom, które mają do dyspozycji duże pomieszczenie. Dzięki nim można stworzyć efektowną kompozycję. Schody zabiegowe są skomplikowane i…niewygodne. Co prawda zajmują małą powierzchnię, jednak czasem wygoda jest ważniejsza od zajmowanej przestrzeni. 

Efektowne schody na wymiar na konstrukcji metalowej

Jeżeli schody na wymiar na konstrukcji metalowej zostaną odpowiednio wykonane, to mogą stać się głównym bohaterem wnętrza. Mając do dyspozycji małą powierzchnię, gdzie tego typu schody mają się znajdować. warto pomyśleć o odpowiednim zaplanowaniu całej przestrzeni. Pod samymi schodami warto umieścić schowek na buty lub na inne, potrzebne nam szpargały w salonie lub też na klatce schodowej. Może warto wykonać obszerny spocznik oraz postarać się o jego efektywne oświetlenie? Dzięki temu w tym miejscu będzie można pomyśleć o wykonaniu kącika czytelniczego? Wiele osób marzy o tym, żeby w swoich wnętrzach mieć takie klimatyczne miejsce, gdzie będzie można zasiąść z ulubioną książką w ręku. Warto zaprojektować schody tak, aby móc wykorzystać ich wszystkie możliwości funkcjonalne, jak również estetyczne.