Trzy najlepsze sposoby na schody na wymiar do małych pomieszczeń.

Data dodania: 25.10.2019


Jakie modele schodów najlepiej sprawdzą się w małych pomieszczeniach?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

W małych pomieszczeniach musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcjonalność schodów. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie schowka z półkami pod schodami. Przestrzeń, która często pozostaje niewykorzystana może pełnić funkcję spiżarni, garderoby lub kącika dla dzieci. To idealny sposób na wykorzystanie tej przestrzeni i stworzenie miejsca, które wcześniej jedynie zalegało kurzem.

Schody spiralne

W pomieszczeniach o małym metrażu idealnie sprawdzają się schody spiralne. Schody spiralne dzięki zakrzywieniom mieszczą więcej stopni na takiej samej przestrzeni co schody proste. Schody spiralne mogą być metalowe lub drewniane. Nadają wnętrzu uroku i dzięki swojej niepowtarzalności można dać ponieść się wodzy fantazji i zaprojektować spiralne schody na wymiar, które w pełni wykorzystują przestrzeń.

Schody metalowe

Schody bez konstrukcji

Schody na wymiar bez konstrukcji najczęściej są oparte na wbijanych w ścianę belkach. Takie schody są nazywane schodami samonośnymi. Schody samonośne dobrze sprawdzają się w małych pomieszczeniach głównie, ponieważ nie potrzebują wolnej przestrzeni na konstrukcję, która je podtrzymuje oraz można je wkomponować w otoczenie. Schody samonośne mogą być wykonane z metalu, a ich stopnie ze szkła. Takie połączenie to minimalizm i klasyka, z pewnością wpasują się w nowoczesny wystrój wnętrza.

Zakup maszyn stolarskich – porady

Schody dywanowe

Schody dywanowe są częstym rozwiązaniem w mniejszych pomieszczeniach. Schody dywanowe przypominają rozkładający się dywan temu również zawdzięczają swoją nazwę. Schody dywanowe są samonośne i powiększają pomieszczenie. To, w jaki sposób zostaną zamontowane schody zależy od miejsca, w którym będą one umieszczone.

Umiejscowienie schodów w małym pomieszczeniu

Zastanawiasz się gdzie najlepiej umieścić schody w swoim domu? Lokalizacja schodów jest bardzo istotna. Najlepiej zaczerpnąć porady specjalisty i zaprojektować schody na wymiar, które będą idealnie pasować do naszego pomieszczenia. Kiedy decydujemy się na zakup schodów musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpłyną na nasz ostateczny wybór. Zakup gotowych schodów to spore ryzyko podczas montażu oraz ich eksploatacji. Tylko schody zaprojektowane oraz wykonane na wymiar będą idealnie pasowały do danego pomieszczenia. Dlatego podejmując decyzję na zlecenie schodów na wymiar, sprawdź wcześniej wszystkie realizacje danego producenta.
Ile kosztuje wykonanie metalowych schodów?